Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Zabawie

AKTUALNOŚCI, strona 61:

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 30.11.2017

29 września obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas przerwy obiadowej uczniowie klas IV-VII i gimnazjum mogli sprawdzić swoją „tabliczkową wiedzę”. Każdy uczestnik musiał poprawnie odpowiedzieć na 5 wylosowanych przez siebie pytań, aby otrzymać miano „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz … cukierka. Zapraszamy do udziału w akcji w przyszłym roku.

L.Bogdanowicz, A.Kucmierz, A.Małocha

Galeria

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Małopolski finał cyklu szkoleń IPN „Polski wiek XX – losy państwa i narodu”. Certyfikaty dla naszych nauczycieli

Utworzono dnia 30.11.2017

20 września 2017 r. odbyło się małopolskie zakończenie finału ogólnopolskiego projektu szkoleń dla nauczycieli pt. „Polski wiek XX – losy państwa i narodu” organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak i dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie dr hab. Filip Musiał wręczyli certyfikaty nauczycielom z Małopolski, którzy w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyli w pierwszym cyklu szkolenia, pt. „Między dwoma totalitaryzmami”. W seminarium udział brali nauczyciele naszej szkoły: p. Agnieszka Pabian, p. Maria Woźniak, p. Marek Czaja. 

czytaj dalej na temat: Małopolski finał cyklu szkoleń IPN „Polski wiek XX – losy państwa i narodu”. Certyfikaty dla naszych nauczycieli

W rocznicę ataku ZSRR na Polskę

Utworzono dnia 30.11.2017

W 78. rocznicę agresji ZSRR na Polskę, w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie dowiedzieli się o przyczynach, przebiegu i skutkach napaści Związku Sowieckiego na naszą ojczyznę.

czytaj dalej na temat: W rocznicę ataku ZSRR na Polskę

Wycieczka do Warszawy

Utworzono dnia 29.11.2017

11 września uczniowie szóstej i siódmej klasy oraz gimnazjum rozpoczęli dwudniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego poświęcone tym, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Z zainteresowaniem wsłuchiwaliśmy się w historię powstania opowiadaną przez panią przewodnik. Potem udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie najszybszą windą w Polsce wjechaliśmy na 30. piętro, by stamtąd podziwiać stolicę. Następnie pojechaliśmy na Powązki - jeden z najstarszych i najbardziej znanych cmentarzy w Polsce, gdzie odwiedziliśmy przede wszystkim Aleję Zasłużonych. O historii Pawiaka - więzienia, przez które w latach II wojny światowej przeszło ok. 120 tys. Polaków, dowiedzieliśmy się przy drzewie - pomniku ustawionym na miejscu wiązu, który kiedyś tam rósł i do którego rodziny pomordowanych więźniów mocowały tabliczki z ich nazwiskami. Ostatnim tego dnia miejscem, które zwiedziliśmy była Starówka z najważniejszymi zabytkami: Zamkiem Królewskim, kolumną Zygmunta III Wazy. Widzieliśmy mury obronne z Barbakanem, pomniki Małego Powstańca i Syrenki oraz bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Warszawy

Łączymy siły z Biblioteką Pedagogiczną w Brzesku

Utworzono dnia 27.11.2017

Miło nam poinformować, że wraz z początkiem września rozpoczynamy współpracę z brzeską Biblioteką Pedagogiczną. W ramach wspólnie planowanych działań zamierzamy m.in. przeprowadzić zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej dla przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej, zorganizować przedstawienie papierowego teatru Kamishibai oraz rozgrywkę w „Oil City”. Nasze pomysły, inspiracje i poczynania można będzie śledzić na bieżąco na profilach facebookowych biblioteki i szkoły. 
 

 

czytaj dalej na temat: Łączymy siły z Biblioteką Pedagogiczną w Brzesku

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 280

W poprzednim tygodniu: 319

W tym miesiącu: 895

W poprzednim miesiącu: 378

Wszystkich: 26236