Apel poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych

Utworzono dnia 04.03.2020

1 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Aby uczcić tych, którzy przelali krew w obronie Ojczyzny, walcząc o prawo do godnego życia w wolnej Polsce, zorganizowany został w naszej szkole uroczysty apel. Rozpoczął się od odśpiewania  wszystkich zwrotek hymnu narodowego. W drugiej części uczniowie dowiedzieli się o historii Żołnierzy Niezłomnych. Następnie obejrzeli film pt. „Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz” i wysłuchali piosenek patriotycznych poświęconych Żołnierzom Wyklętym.
Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych są formą uczczenia ich walki i ofiary. Ci, którzy przez wiele lat byli skazani na zapomnienie, powracają, przypominając nam o wartościach, dzięki którym nasza Ojczyzna przetrwała najtrudniejsze chwile dziejowe.
Winniśmy Im wdzięczną pamięć!

M. Woźniak

Apel poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych