Jubileusze szkoły w Zabawie

Utworzono dnia 16.10.2020
15 października 2020r.społeczność szkolna obchodziła wyjątkowe jubileusze: 120-lecie działalności szkoły podstawowej w Zabawie i 100. rocznicę urodzin jej Patrona św. Jana Pawła II.
Przebieg jubileuszu miał kilka odsłon.
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godz.10.00 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, którego powitali: przewodnicząca Rady Rodziców, p. M. Liro wraz radnym Zabawy, p. M. Małkiem. W oprawę liturgii słowa włączyli się nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Podczas liturgii eucharystycznej uczniowie przekazali dary na ręce ks. biskupa: kwiaty, ornat, publikacje uczniów i nauczycieli oraz chleb i wino.
Końcowym akcentem tej części obchodów jubileuszu było błogosławieństwo udzielone przez biskupa relikwiarzem św. Jana Pawła II, który ofiarowali sanktuarium nauczyciele i pracownicy szkoły.
Kolejny punkt obchodów miał miejsce na placu przy szkole. Tam reprezentanci Samorządu Uczniowskiego dokonali uroczystego otwarcia alei edukacyjnej im. św. Jana Pawła II. Następnie, już w budynku szkoły, ks. biskup poświęcił tablicę pamiątkową. W dalszej części, w pięknie udekorowanej sali, pani dyrektor przywitała przybyłych gości:
Ekscelencję ks. bpa A. Jeża, burmistrza Radłowa Z. Mączkę, wiceburmistrza W. Armatysa, ks. prałata S. Ruchałę, ks. prałata Z. Szostaka, kapelana biskupa ks. G. Zimonia, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Tarnowskiej ks. M. Barana, przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Kaperę, radnych: p. J. Zborowską, p. M. Małka, przyjaciół szkoły: p. K .Halastrę, p. G. Kuczek, B. Bujaka, przedstawicieli lokalnej społeczności: sołtys Zabawy p. T. Wilkosz, komendanta OSP w Zabawie p. W. Bruda, przedstawicieli oświaty gminy Radłów: p. M. Wójcik, p. J. Bieś, W. Głowę.
Pani dyrektor w swoim przemówieniu również podziękowała nauczycielom, rodzicom, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Zabawie i panom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabawie za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu jubileuszu. Zwracając się do nich, powiedziała: „ Kolejny raz okazuje się, że jesteśmy wspólnotą w myśl słów wypowiedzianych przez św. Jana Pawła II: Każdy z was jest członkiem wielkiej rodziny, wewnątrz której ma określone miejsce i zadanie do spełnienia”.
W dalszej części uczniowie zaprosili wszystkich do obejrzenia i wysłuchania akademii jubileuszowej. Po niej głos zabrał burmistrz, p. Z. Mączka, m.in. składając życzenia z okazji jubileuszu: dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, uczniom ich rodzicom.
Poczęstunek zakończył uroczystości szkolne. Na pamiątkę minionych 120. lat działalności szkoły podstawowej w Zabawie, wszyscy zostali obdarowani przez Radę Rodziców specjalnie zaprojektowaną pamiątką okolicznościową.

Jubileusze szkoły w Zabawie

Utworzono dnia 16.10.2020, 17:05