Ojcu świętemu śpiewajmy...

Utworzono dnia 13.05.2020

„Ojcu Świętemu śpiewajmy, w podzięce zanieśmy mu pieśń.
Ojcu Świętemu oddajmy serdeczność płynącą od serc.”

Drodzy Uczniowie i Rodzice. Zbliża się setna rocznica urodzin patrona naszej szkoły Jana Pawła II. Aby uczcić to ważne wydarzenie dla naszej szkoły chcemy z tej okazji zaśpiewać ”Barkę”. Była ona ulubioną pieśnią Jana Pawła II. Papież przyznał, że prowadziła go przez życie i drogi związane z Kościołem. On sam tak o niej mówił:

"Chcę powiedzieć, że właśnie ta oazowa pieśń wyprowadziła mnie z Ojczyzny przed dwudziestu trzema laty. Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe. Z nią, z oazową pieśnią nie rozstawałem się przez wszystkie te lata. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny. Była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła. "

Samorząd Uczniowski dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się w to przedsięwzięcie i zaprasza do wysłuchania nadesłanych nagrań. Będą one prezentowane każdego dnia na stronie naszej szkoły.