Pamiętamy!

Utworzono dnia 25.10.2019

Na rok 2019 przypadają dwie ważne rocznice:  80. rocznica wybuchu II wojny światowej i 75. wybuchu Powstania Warszawskiego.

Z tej okazji nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Kulminacja naszej aktywności przypadła na 25.10.2019 r. W jej ramach:

• zorganizowaliśmy zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować groby żołnierskie;
  • odwiedziliśmy i uporządkowaliśmy groby żołnierzy na cmentarzach wojennych w Zabawie i Wał-Rudzie;
  • odwiedziliśmy lokalne miejsce pamięci: pomnik ku czci prof. Janiny Wilk – nauczycielki prowadzącej w latach 1940-45 w Zabawie tajne nauczanie oraz pomnik upamiętniający istniejący w Zabawie w czasie II wojny światowej obóz pracy przymusowej;
  • wcześniej, 22.10.2019 r. odbyliśmy wycieczkę do Krakowa, gdzie m.in. zwiedziliśmy na Wawelu: katedrę, groby królów i zasłużonych Polaków oraz muzeum katedralne.

Nasza coroczna pamięć o bohaterach znanych i nieznanych jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Organizatorki  akcji:

M. Woźniak, A. Pabian, A. Kucmierz i M. Drygaś