Rozstrzygnięcie konkursu BRD

Utworzono dnia 15.11.2019

Dnia 15.11.2019r. w naszej szkole miało miejsce podsumowanie i gala wręczenia nagród  w Powiatowym Konkursie na spot filmowy promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W tym roku obowiązywało hasło: „Ustąp.  Nie bądź dzban”.

W haśle został użyty wyraz „dzban”, który u jednych spowodował zdziwienie, a u  drugich wywołał uśmiech. Wyjaśnijmy:  wyraz „dzban” zwyciężył w plebiscycie na młodzieżowe słowo roku 2018 organizowanym przez Wydawnictwo Naukowe PWN i oznacza głupka lub kogoś, kto zrobił coś głupiego. Jest to określenie trochę śmieszne, trochę prowokacyjne, dlatego też użyliśmy go celowo w haśle po to, by zaangażować młodzież do udziału w konkursie i zwrócić uwagę na tragiczne w skutkach błędy spowodowane brakiem ustąpienia pierwszeństwa w ruchu drogowym.

Honorowy patronat nad konkursem objęli:

1. Małopolski Kurator Oświaty
  2. Starosta Tarnowski
  3. Komendant Miejskiej Policji w Tarnowie
  4. Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie
  5. Burmistrza Miasta i Gminy Radłów
  6. Radia RDN Małopolska

Swoją obecnością zaszczycili nas:

1. Pan nadkomisarz Sebastian Bąk, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego – przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
  2. Pan Zbigniew Mączka Burmistrz Miasta i Gminy Radłów.
  3. Pan podkomisarz Dominik Rzepecki – komendant Komisariatu policji w Żabnie.
  4. Pan Mieczysław Prosowicz – komendant gminny Związku OSP w Radłowie, zawodowy strażak w spoczynku.
  5. Ks. proboszcz parafii Zabawa Zbigniew Szostak.
  6. Pan Zbigniew Marcinkowski – zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie.
  7. Pan sierżant sztabowy Marek Bachara.

I miejsce zdobył spot, którego autorkami są: Natalia Drygaś  i Aleksandra Kózka z Zespołu Szkół w Zabawie.

II miejsce ex aequo  zajęły spoty autorstwa: Konrada Krzemińskiego oraz Michała Karteczki z ZSME w Tarnowie.

III miejsce ex aequo  zajęły spoty przygotowane przez: Wiktorię Cichońską, Kacpra Kluzę, Dominika Szary, Małgorzatę Szklanny z Zespołu Szkół w Radłowie oraz spot autorstwa  Dominika Stolarza ze Szkoły Podstawowej w Wojniczu.

W plebiscycie internautów największą liczbę głosów uzyskał spot Konrada Krzemińskiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, nagrodzonym gratulujemy. Zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję.

Rozstrzygnięcie konkursu BRD

Utworzono dnia 15.11.2019, 13:35