Śladami św. Jana Pawła II

Utworzono dnia 24.10.2018

22 października uczniowie naszej szkoły udali się do Tyńca i Łagiewnik. Był to kolejny punkt na mapie podróży, która wiedzie śladami naszego patrona Jana Pawła II.
Mimo że to już prawie końcówka miesiąca, pogoda nam sprzyjała. O 7.30 wyjechaliśmy autokarem spod szkoły. Po dotarciu do Tyńca spotkaliśmy się z przewodniczkami, które opowiedziały nam historię powstania Opactwa Benedyktynów. Po obejrzeniu najważniejszych miejsc w klasztorze, uczniowie klasy IV i V wzięli udział w warsztatach ,,Co ziemia kryje w sobie”, a uczniowie klas starszych w warsztatach ,,U źródeł Polski”.
Po zakończonych zajęciach uczniowie klas młodszych mogli zabrać do domu prace plastyczne ulepione z gliny. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty udziału w zajęciach.
Drugim punktem naszej podróży były Łagiewniki, gdzie uczniowie obejrzeli wystawę nt. życia i pontyfikatu Jana Pawła II.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do McDonalda i ok. godz.18 pełni wrażeń wróciliśmy do Zabawy.
Na pewno każdy z nas zapamięta te miejsca, które podczas swojej posługi odwiedzał nasz Wielki Patron.

Śladami św. Jana Pawła II

Utworzono dnia 24.10.2018, 17:35