W hołdzie Janowi Pawłowi II – 100 rocznica urodzin JP II.

Utworzono dnia 04.05.2020

Drodzy Uczniowie i Rodzice. Zbliża się setna rocznica urodzin patrona naszej szkoły Jana Pawła II. Aby uczcić to ważne dla nas wszystkich wydarzenie, chcemy w dniu urodzin zaśpiewać ”Barkę”. Była ona ulubioną pieśnią Jana Pawła II. Papież przyznał, że prowadziła go przez życie i drogi związane z Kościołem. Na krakowskich Błoniach18 sierpnia 2002, po modlitwie na "Anioł Pański", gdy ludzie śpiewali "Barkę", Jan Paweł II powiedział:

"Chcę powiedzieć na zakończenie, że właśnie ta oazowa pieśń wyprowadziła mnie z Ojczyzny przed dwudziestu trzema laty. Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe. Z nią, z oazową pieśnią nie rozstawałem się przez wszystkie te lata. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny. Była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła. "

Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów i rodziców do zaśpiewania i nagrania tej piosenki w dowolnej formie (wideo lub sama wersja słowna                  z podkładem muzycznym). Nagrania prosimy przesłać na adres e-mailowy szkoły zszabawa@op.pl do dnia 15. 05. 2020 r. Zostaną wykorzystane do stworzenia prezentacji                i umieszczone na stronie naszej szkoły.