W muzeum i kinie

Utworzono dnia 05.03.2020

We wtorek 03.03. dzieci klasy IV i V udały się na wycieczkę do Tarnowa do kina Cinema 3D na film pt. ”Zew krwi”. Film ten został zrealizowany na podstawie powieści Jacka Londona, który opowiada historię Bucka, psa o wielkim sercu. Po projekcji udaliśmy się do  muzeum etnograficznego na wystawę interaktywną – „Wszystko… jest liczbą”. Na ekspozycji tej uczniowie mogli  m.in. przeprowadzić dowód na twierdzenie Pitagorasa, dowiedzieć się, co to jest trójkąt  Pascala, czym są fraktale, a czym grafy. Dzięki tej wystawie uczniowie przekonali się, że  matematyka towarzyszy nam we wszystkich aspektach naszego życia.

Magdalena Anioł, Małgorzata Drygaś, Janusz Kloc

W muzeum i kinie