Wielkie święto programowania

Utworzono dnia 17.12.2019

Code Week oraz Godzina Kodowania to społeczne inicjatywy, w ramach których europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcje te organizowane są na terenie całej Europy i dedykowane wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Nasi uczniowie również przystąpili do europejskiej rywalizacji. Mieli oni możliwość zmierzyć się z zagadkami przygotowanymi przez twórców strony Code.org. Najmłodsi wyruszyli w wodną podróż ze Stevem lub Alex z Minecrafta gdzie budowali podwodne światy za pomocą kodu lub zmagali się z nieposłusznymi ptaszyskami z Angry Birds. Starsi uczniowie stworzyli własną choreografię do potańcówki. Uczniowie, którym udało się przejść godzinę kodowania otrzymali certyfikat. Następne święto programowania za rok!

A.Kucmierz

Wielkie święto programowania