Wycieczka do Krakowa

Utworzono dnia 29.10.2019

W ramach szkolnego projektu "Spotkania ze sztuką" zorganizowaliśmy wycieczkę do Krakowa. Poniżej zamieszczamy sprawozdanie jej uczestniczek.

Dnia 22 października 2019 roku odbyła się wycieczka do Krakowa dla klas VII i VIII. O godzinie 7:30 wyjechaliśmy spod szkoły, a na miejsce dotarliśmy około godziny 9:20.

Pierwszym punktem zwiedzania Krakowa było Muzeum Narodowe, w którym znajduje się sławny obraz Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem". Kasia i Kuba z klasy siódmej zaprezentowali opis obrazu oraz ciekawostki na jego temat. W muzeum widzieliśmy też wystawę rękodzieła, np.: filiżanki, suknie, rzeźby z kości słoniowej, meble z królewskich pokoi i biżuterię.

Po wyjściu z muzeum pojechaliśmy na Wawel, by udać się do katedry. Widzieliśmy tam m.in. groby ważnych osób, królów, wodzów oraz pary prezydenckiej. Weszliśmy też na wieżę z dzwonem Zygmunta. Wchodziliśmy tam po stromych schodach, których było około 70.

Kolejnym punktem wycieczki był Rynek, z którego przeszliśmy do kościoła Mariackiego. Pani Marta ciekawie opowiedziała nam o dziele stworzonym przez Wita Stwosza. Następnie wybraliśmy się do Galerii Krakowskiej, gdzie mogliśmy zamówić sobie jedzenie. Po długim oczekiwaniu na autobus wróciliśmy do domu ok. godziny 16:30.

Uważamy, że to była bardzo udana wycieczka, na której mogliśmy się dowiedzieć mnóstwa rzeczy na temat wielu obrazów, kościoła Mariackiego, a także tego, co kryje katedra wawelska. Najbardziej podobało nam się zwiedzanie muzeum, a szczególnie wystawa rękodzieła, ponieważ było tam dużo przepięknych eksponatów.

Katarzyna Zaleśna i Martyna Małocha

wycieczka do Krakowa