„Zasmakuj w bibliotece”- hasłem Tygodnia Bibliotek 2020r.

Utworzono dnia 08.05.2020

W całej Polsce każdego roku w dniach 8-15 maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Nasza szkoła również zawsze przyłącza się do tych obchodów. Niestety, w tym roku nie możemy w szkole zorganizować imprez czytelniczych, dlatego zachęcamy do czytania w domach i przyłączeniu się do kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Poniżej publikujemy Złotą Listę książek , stworzoną i rekomendowaną  przez fundację „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom”. Książki na ww. listę wybierane są  ściśle wg określonych kryteriów, aby służyły podnoszeniu poziomu kultury oraz chroniły i wspierały zdrowie emocjonalne dzieci. Aktualnie Złota Lista ma ok. 350  tytułów (w podziale na kategorie wiekowe) z klasyki literatury polskiej i światowej, a także nowości wydawniczych ostatnich lat.