„ZBIÓRKA ŻOŁĘDZI I KASZTANÓW”

Utworzono dnia 15.09.2020
W ramach współpracy z kołem łowieckim " Łoś" w Tarnowie nasza szkoła i przedszkole bierze udział w „ZBIÓRCE ŻOŁĘDZI I KASZTANÓW”. Głównym celem zbiórki jest zgromadzenie pokarmu dla m.in. saren, jeleni i dzików na okres zimowy. Zebrane podczas jesiennych spacerów żołędzie i kasztany zostaną przekazane do koła łowieckiego. Akcja ma także za zadanie zachęcenie dzieci do aktywności ukierunkowanej na pomoc dzikim zwierzętom. Chcielibyśmy wspólnie z Państwem zwrócić uwagę dzieci na problemy zwierząt i temat ochrony dzikiej przyrody.
Zbiórka będzie trwała do 31 stycznia 2021r.
Zbiory przechowujemy w swoich gospodarstwach, w przewiewnych miejscach i pozostawiamy aż do wysuszenia. Dokładny termin przyniesienia żołędzi i kasztanów do szkoły będzie podany (luty 2021r.). Bardzo ważne jest, aby przynoszone przez Państwa i Dzieci kasztany i żołędzie były suche. Podsumowanie akcji nastąpi w czerwcu. Osoby, które przyniosą żołędzie lub kasztany zostaną nagrodzeni.
Nadmieniamy również, iż zwierzęta leśne preferują żołędzie.
K.Machalska
Obraz może zawierać: jedzenie