Śladami Patrona

Już od kilku lat, w październiku uczniowie naszej szkoły odwiedzają miejsca związane z życiem patrona – Jana Pawła II.

Wędrując śladami naszego wielkiego rodaka młodzież ma okazję nie tylko zobaczenia, ale także szczegółowego poznania miejsc związanych z Jego dzieciństwem, młodością, okresem kapłaństwa czy pontyfikatu. Co roku, podążając w miejsca, w których żył, mieszkał, uczył się lub pracował, a które sam tak chętnie potem odwiedzał będąc papieżem, pogłębiamy wiedzę na temat Jego biografii, przez co podkreślamy jego rolę we współczesnym świecie, jako największego autorytetu moralnego. Przez te wędrówki pokazujemy także, że Karol Wojtyła, a później Jan Paweł II był nie tylko niedoścignionym wzorem do naśladowania, ale także wielkim przyjacielem młodzieży. Przez to wszystko uczniowie kształtują w sobie postawę szacunku dla Jego osoby. Dodatkowo pogłębiają nie tylko wiedzę religijną, ale także historyczną i geograficzną związaną z naszą ojczyzną, ale przede wszystkim z regionem.

Papież kochał wędrówki, kochał poznawać świat, zwiedzać, zdobywać szczyty. Swoją pasję zaszczepiał głównie w młodzieży. Dlatego teraz, uczniowie naszej szkoły, której Jan Paweł II jest patronem starają się podążać Jego śladami. Chcą Go poznawać poprzez miejsca, w których był i które były mu tak bliskie.

Do tej pory zwiedziliśmy: Włochy, Klasztor  Benedyktynów w Tyńcu, Nowy i Stary Sącz, Kraków, Łagiewniki, Oświęcim, Wadowice, Warszawę.

Tyniec, Lanckorona

Krasiczyn, Przemyśl, Kalwaria Pacławska