Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Zabawie

AKTUALNOŚCI, strona 63:

"W świecie zwierząt" - spotkanie z weterynarzem

Utworzono dnia 30.11.2017

We wtorek, dn. 31.10.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Dawidem Mączką – lekarzem weterynarii w Radłowie. Pan doktor w ciekawy i profesjonalny sposób opowiedział uczniom o swojej pracy, która jednocześnie jest Jego wielką pasją. Uczniowie dowiedzieli się także m. in. o prawidłowej opiece nad zwierzętami oraz o najtrudniejszych przypadkach medycznych u zwierząt z jakimi zmierzył się w lecznicy.

czytaj dalej na temat: "W świecie zwierząt" - spotkanie z weterynarzem

W królestwie pracowitych pszczółek

Utworzono dnia 30.11.2017

W związku z realizowanym przez uczniów klas I-III SP projektem edukacyjnym pt. „W królestwie pracowitych pszczółek”, w dniu 25 października w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć pana Piotra Nasiadkę, który zajmuje się pszczelarstwem. Pan Piotr opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy dotyczących m.in. życia pszczół, ich pracy, czy też produkcji miodu i jego zdrowotnych właściwości. Uczniowie mogli poznać i zobaczyć jak zbudowany jest ul oraz inne przyrządy używane w pszczelarstwie. 

czytaj dalej na temat: W królestwie pracowitych pszczółek

Z pomocą panu Danielowi

Utworzono dnia 30.11.2017

W dniach 19-20 października odbył się w naszej szkole kiermasz charytatywny na rzecz pana Daniela, który zmaga się z ciężką chorobą. Okazało się, iż nasza akcja wzbudziła duże zainteresowanie i wiele osób pragnęło wspomóc jego leczenie i powrót do zdrowia. W związku z powyższym chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom za ich hojność i szczodrość. To dzięki Wam udało się zebrać aż 1062,27 zł, które w całości zostały przekazane p. Danielowi. Dziękujemy również wszystkim uczniom zaangażowanym w organizację akcji oraz ich rodzicom za pomoc w upieczeniu ciast.

Opiekunowie SKC

czytaj dalej na temat: Z pomocą panu Danielowi

Jesienna wizyta w Domu Opieki „u Wronów”

Utworzono dnia 30.11.2017

Na początku października odwiedziliśmy naszych, zaprzyjaźnionych seniorów. Oprócz rozmów, wspólnego śpiewania, razem odmówiliśmy modlitwę różańcową. Szykujemy się już do następnej wizyty, tym bardziej, że pensjonariusze z utęsknieniem nas wyczekują.

SKC

czytaj dalej na temat: Jesienna wizyta w Domu Opieki „u Wronów”

Dzień Edukacji Narodowej

Utworzono dnia 30.11.2017

16 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Zabawie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na tę uroczystość do naszej szkoły przybył zastępca burmistrza Radłowa, radny naszej miejscowości, przyjaciele szkoły.

czytaj dalej na temat: Dzień Edukacji Narodowej

Śladami Jana Pawła II

Utworzono dnia 30.11.2017

W dniu 10 października 2017r. uczniowie klasy IV i V udali się na wycieczkę do Krakowa. Na początku odwiedzili Ogród Doświadczeń, gdzie mieli okazję różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów każdy mógł wzbogacić swoją wiedzę o otaczającym świecie.

czytaj dalej na temat: Śladami Jana Pawła II

Kolekcja zeszytów „National Geographic” na półce bookcrossingowej

Utworzono dnia 30.11.2017

Po zaledwie kilku dniach od otwarcia szkolnego kącika bookcrossingowego mamy pierwszą osobę, która zdecydowała się wesprzeć akcję uwalniania książek. Dzięki uprzejmości p. Janusza Kloca otrzymaliśmy kolekcję zeszytów „National Geographic”. Dziękujemy i zachęcamy do lektury.

M. Czaja

czytaj dalej na temat: Kolekcja zeszytów „National Geographic” na półce bookcrossingowej

Dzień Języków Obcych

Utworzono dnia 30.11.2017

26. września jest ustanowionym przez Radę Europy świętem języków obcych znanym pod nazwą Europejski Dzień Języków Obcych. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Nasi uczniowie również włączyli się w obchody tego święta, wykonując dekoracje, gazetki ścienne, uczestnicząc w konkursach oraz quizach, tańcząc i śpiewając. Wszyscy byli zaangażowani w tym dniu w zabawę, która łączyła przyjemne z pożytecznym.

A.Pachowicz

Galeria

czytaj dalej na temat: Dzień Języków Obcych

Dzień Papieski

Utworzono dnia 30.11.2017

W tym roku – ósmego października – obchodzony jest Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Z tej okazji członkowie samorządu szkolnego, pod opieką pani Małgorzaty Drygaś, przygotowali krótki apel na temat Jana Pawła II. Scenariusz przygotowała Anna Garncarz, a Karolina Ptaśnik wyrecytowała piękny wiersz. Dzięki akompaniamentowi gitary, na której grał Szymon Ptaśnik, grupa śpiewająca zaprezentowała trzy pieśni: „Barkę”, „Nie lękajcie się” oraz „Abba Ojcze” (solowy występ Natalii Czechowskiej). Oprócz apelu przywieszona została na korytarzu tematyczna gazetka, której wykonawczynią jest Anna Garncarz.

Eryk Tryba

czytaj dalej na temat: Dzień Papieski

IV edycja gry edukacyjnej "Terenowy omnibus"

Utworzono dnia 30.11.2017

Dnia 5.10.2017r. na terenie Wał-Rudy została rozegrana kolejna już gra edukacyjna "Terenowy omnibus". Wzięły w niej udział drużyny z Przybysławic ("Przybysławskie sokoły": Jakub Baran, Izabella Trela, Monika Wielbłąd), z Woli Radłowskiej ("The best of the best": Karolina Błoniarz, Katarzyna Pietras, Kacper Szewczyk) oraz z Zabawy ("Natalie trzy": Natalia Czechowska, Natalia Drygaś, Natalia Sitko). Uczniowie wcielając się w role pielgrzymów poruszali się po Wał-Rudzie, docierając w wyznaczone miejsca i wypełniając różnorakie zadania. 

czytaj dalej na temat: IV edycja gry edukacyjnej "Terenowy omnibus"

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 70

W poprzednim tygodniu: 128

W tym miesiącu: 118

W poprzednim miesiącu: 832

Wszystkich: 28383