DZIEŃ LICZBY PI W NASZEJ SZKOLE

Utworzono dnia 14.03.2022

14. marca obchodziliśmy święto matematyki czyli dzień liczby Pi. Z tej okazji każda klasa przygotowała plakat o liczbie Pi, na których, oprócz wyjaśnienia co to za liczba znalazły się przeróżne ciekawostki. Dowiedzieliśmy się m.in. jaki jest rekord w zapamiętaniu kolejnych cyfr liczby Pi, co ma wspólnego liczba Pi z kotem oraz mogliśmy sprawdzić czy ciąg cyfr stanowiących naszą datę urodzenia znajduje się w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi.  Każda klasa zaprezentowała również jednego z matematyków,  przebierając się za niego oraz przedstawiając ciekawe fakty z jego życia. A byli to: Mikołaj Kopernik, Archimedes, Izaak Newton, Kartezjusz, Pitagoras. Poza tym uczniowie wzięli udział w takich konkurencjach jak  zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia liczby Pi , tworzenie Pi wyrazów, najciekawsze dokończenie zdania „Matematyka jest jak……..”, wycinanie najdłuższej spirali z koła i kręcenie hula hop.  Zwyciężyła  klasa 8, jednak wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowane konkurencje i otrzymali słodki poczęstunek.

Poza tym jury przyznało 3 nagrody indywidualne:

Za zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia liczby Pi – Sebastian Kusior,

Za wycięcie najdłuższej spirali z koła – Magdalena Drygaś,

Za najdłuższe kręcenie hula hop – Magdalena Piątek.

Nagrodami były wydrukowane na szkolnej drukarce 3D przyborniki na długopisy, w których dostrzec można ciąg cyfr liczby Pi.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na Dzień Liczby Pi za rok.

Dzień liczby Pi

Utworzono dnia 14.03.2022, 13:40

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.