Rekrutacja 2024/2025

Drodzy uczniowie!

Przedstawiam Wam informacje o postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.

1. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych prowadzona jest elektronicznie za pośrednictwem strony  https://malopolska.edu.com.pl i rozpocznie się 13 maja 2024r.

2. Każdy kandydat może wybrać maksymalnie 3 szkoły ponadpodstawowe.

3. W obrębie jednej szkoły kandydat może wybrać dowolną ilość oddziałów.

4. Jako szkołę pierwszego wyboru należy wybrać tę do której kandydat najbardziej chce zostać przyjęty.

5. O przyjęciu do klasy pierwszej w roku szkolnym 2024/2025 decyduje łączna liczba punktów uzyskanych z następujących elementów:

1. procentowego wyniku egzaminu ósmoklasisty przeliczonego na punkty:

- z języka polskiego pomnożonego przez 0,35,
- z matematyki pomnożonego przez 0,35,
- z języka obcego nowożytnego pomnożonego przez 0,3

1. sumy punktów pochodzących z przeliczenia ocen na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z czterech przedmiotów (wyszczególnionych w ofercie edukacyjnej szkoły) według poniższych zasad:

- celujący - 18 punktów,
- bardzo dobry - 17 punktów,
- dobry - 14 punktów,
- dostateczny - 8 punktów,
- dopuszczający - 2 punkty;

1. osiągnięć ucznia:

- ukończenie szkoły podstawowej z wyróżnieniem (7 punktów),
- szczególne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej (maksymalnie 18 punktów),
- aktywność społeczna (maksymalnie 3 punkty).

6. Każda szkoła określa minimalną liczbę punktów do przyjęcia (Nie oznacza to, że przyjęci zostaną wszyscy, którzy osiągną ten próg. Do szkoły zostaną przyjęci kandydaci z największą ilością punktów do osiągnięcia limitu miejsc.)

Szczegółowe terminy rekrutacji znajdują się w załączniku  do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025 w załączniku

Ósmoklasiści ze szkół prowadzonych przez Gminę Miasta Tarnowa zalogują się loginami i hasłami, które otrzymają w swojej szkole podstawowej. Uczniowie z innych szkół i miejscowości będą musieli samodzielnie założyć konto. Wydrukowany i podpisany wniosek kandydat będzie składał w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów.

Informacje o szkołach wraz z ich rankingiem  można znaleźć na stronie: https://waszaedukacja.pl/

ZAŁĄCZNIKI: