Rodzina Szkół Jana Pawła II

Nasza szkoła należy do rodziny szkół, które za patrona obrały sobie Jana Pawła II. Ogólnopolską Rodzinę Szkół im. Jana Pawła II tworzą diecezjalne rodziny.  Zespół Szkół w Zabawie współtworzy Rodzinę Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej.

Wraz z innymi szkołami im. Jana Pawła II podejmujemy działania przybliżające dzieciom i młodzieży naukę oraz życie Ojca św. poprzez udział w  konkursach, konferencjach, wycieczkach a także w czasie spotkań  uczniów i nauczycieli. Pamiętamy i świętujemy różne wydarzenia z życia Patrona, m.in.: urodziny, rocznice pontyfikatu, dzień śmierci . W naszej diecezjalnej międzyszkolnej wspólnocie spotykamy się dwa razy w roku z ks. bp. A. Jeżem w czasie  Forum Szkół Diecezji Tarnowskiej (raz w Centrum  Formacyjno-Rekolekcyjnym Arka w Gródku nad Dunajcem,  a raz w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie).  Podczas jednego z takich spotkań , w seminaryjnej auli na miesiąc przed kanonizacją Jana Pawła II,  nasza szkoła przedstawiła spektakl teatralny pt.  „Jan Paweł II mój serdeczny przyjaciel ”,  innym razem prezentowała dorobek związany z pracą wokół nauki Patrona szkoły.