Versuch”s auf Deutsch! Spróbuj mówić po niemiecku!

Innowacja pedagogiczna w nauczaniu języka niemieckiego jako drugiego języka obcego Versuch”s  auf Deutsch! Spróbuj mówić po niemiecku!

Cele ogólne

1. Opanowanie czterech podstawowych sprawności językowych (słuchanie ze zrozumieniem, mówienie, czytanie ze zrozumieniem, pisanie) pozwalających na skuteczne porozumiewanie się w sytuacjach życia codziennego.
2.      Umacnianie w uczniach motywacji do nauki języków obcych.
3.      Rozwijanie ciekawości poznawczej i intelektualnej uczniów.
4.      Rozwijanie umiejętności uczenia się, działania i samooceny.
5.      Rozwijanie umiejętności pracy w grupie lub zespole.
6.      Kształtowanie w uczniach otwartości, ciekawości oraz tolerancji wobec innych kultur.
7.      Umiejętność wykorzystania technologii komputerowej i Internetu przy realizacji zadań programu.

Umiejętność sprawnego posługiwania się przynajmniej jednym językiem obcym  w dzisiejszym świecie stała się niemalże obowiązkiem. Umiejętność komunikowania się w  danym języku zapewnia lepszy start zarówno w życiu zawodowym jak i społecznym. Pomysł wprowadzenia innowacji był rezultatem przemyśleń nad ważnością  języków we współczesnym świecie oraz dotychczasowych działań nauczycielki j. niemieckiego  związanych z wymianą młodzieży z W. Leibniz Gymnasium w Leinefelde.

Prowadzący innowację: Edyta Dobosz

Czas trwania innowacji: wrzesień 2015 - czerwiec 2019