Biegać każdy może

WYNIKI:

WRZESIEŃ

Z końcem września rusza w naszej szkole innowacja z wychowania fizycznego pt: „ BIEGAĆ KAŻDY MOŻE”.

Udział w innowacji jest dobrowolny i dotyczy uczniów naszej szkoły.

Po co innowacja?

Głównym zadaniem innowacji jest zapobieganie negatywnym czynnikom wpływającym na zdrowie ucznia po długotrwałej przerwie spowodowanej Covid 19.

Cele innowacji:

- poszerzanie wiedzy i umiejętności o nowoczesnych środkach multimedialnych wspomagających aktywność fizyczną;

- umiejętność wykorzystania stron i programów internetowych do monitorowania poziomu aktywności fizycznej;

- kształtowanie wytrzymałości i kondycji fizycznej poprzez systematyczny trening biegowy

Na czym polega innowacja?

Innowacja polega na umiejętności wykorzystania przez uczniów technologii multimedialnych, które umożliwiają bezpieczne wykorzystanie zasobów internetowych w tym aplikacji monitorujących aktywność fizyczną „Leap Fitness App -Map Runner” (telefon komórkowy) lub Smartwatch’e.

Widok Apki do zainstalowania w sklepie Play (wersja darmowa)

Spodziewane efekty:

- uczeń potrafi wykorzystać strony i programy internetowe do monitorowania poziomu aktywności fizycznej

- zadaje sobie sprawę że systematyczny trening biegowy doskonali jego wytrzymałość i kondycję fizyczną

- uczy się samodzielnego i systematycznego planowania działań związanych z aktywnością fizyczną.

Czas trwania innowacji:

Innowacja będzie realizowana od września 2021 roku do maja 2022roku.

Nagrody:

Dla uczniów z największą aktywnością  (3 miejsca) na zakończenie innowacji zostaną rozdane nagrody w postaci sprzętu sportowego. Będą również nagrody miesiąca dla najbardziej aktywnych w danym miesiącu.

Rozliczenia:

Rozliczenia z przebytego treningu będą realizowane na zasadzie przesyłania informacji w postaci danych zbiorczych z treningu w formie : „screenshot’a” na komunikatory nauczycieli wychowania fizycznego. Dane zostają przesyłane z całego tygodnia. Nauczyciele wpisują i kontrolują poprawność na kartach monitoringu.

Pytania

Wszelkie zapytania i sprawy związane z treningiem a także działaniem „apek” kierujemy do nauczycieli wychowania fizycznego (Tomasz Wałaszek i Tadeusz Wróbel).

Prowadzący innowację: Tomasz Wałaszek, Tadeusz Wróbel

Czas trwania innowacji: wrzesień 2021-czerwiec 2022