Galaktyczne lekcje w klasie I

Utworzono dnia 24.03.2024

Kto nie marzy o podróży w kosmos? Uczniowie klasy I mogli choć na chwilę poczuć dreszczyk emocji i wznieść się ponad gwiazdy w wirtualnej podróży, bowiem rozpoczęli projekt dotyczący kosmosu. W jego pierwszej części zrealizowano tematy zawarte w podręczniku,  wykorzystując techniki i metody aktywizujące. Uczniowie wyruszyli w kosmos, zobaczyli naszą galaktykę, poznali planety Układu Słonecznego, wylądowali na Księżycu i mogli zebrać próbki księżycowego pyłu, co nie było łatwe. Spotkali również Mikołaja Kopernika i dowiedzieli się o jego odkryciu. Na koniec otrzymali książeczki z kartami pracy, których rozwiązywanie sprawiło im wiele radości. Wykonali również ciekawą  galaktykę w słoiku. Więcej interesujących zajęć czeka nas już wspólnie z klasą II i III.

Galaktyczne lekcje w klasie I

Utworzono dnia 24.03.2024, 14:47