„Nie pal przy mnie, proszę”- program edukacji antytytoniowej

Utworzono dnia 19.03.2024

W naszej szkole został zrealizowany program edukacji antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę”, który był adresowany do uczniów klas I-III SP. Jego cele to: zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie, uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia, uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem, wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

Zajęcia przeprowadzono według zmodyfikowanych scenariuszy programu. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która dotyczyła zarówno zdrowego odżywiania, jak i palenia biernego. Dzieci z zapałem komentowały kolejne slajdy i dyskutowały na ich temat. Następnie kolorowały, układały obrazki z elementów, rozwiązywały krzyżówki i quizy online, opowiadały historyjki obrazkowe o tematyce antytytoniowej. Podsumowaniem programu było przygotowanie przez uczniów klas I-III prac plastycznych, związanych z tematyką programu. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

„Nie pal przy mnie, proszę”- program edukacji antytytoniowej

Utworzono dnia 19.03.2024, 09:22