Pamiętamy!

Utworzono dnia 21.09.2020

W tym roku przypada 81.rocznica wybuchu II wojny światowej i agresji ZSRR na Polskę. Aby uczcić pamięć o tych, którzy walczyli z okupantami, w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który rozpoczął się od wspólnego odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie poznali przyczyny, przebieg i skutki inwazji III Rzeszy i Związku Radzieckiego na nasz kraj. Dzień 17 września, od 27 września 2013 roku, jest obchodzony również jako Dzień Sybiraka, dlatego podczas apelu zostali upamiętnieni Ci Polacy, którzy zostali zesłani na „nieludzką ziemię”. Jak pisał prof. Norman Davis "Stawiając czoło Niemcom przez pięć tygodni w osamotnieniu armia polska spisała się lepiej niż połączone siły brytyjskie i francuskie w roku 1940. Polacy spełnili swój obowiązek!". Teraz my spełniamy swój obowiązek pamiętając o Tych, którzy polegli w czasie II wojny światowej. Niech te daty - 1 i 17 września 1939r., tak ważne w historii Polski, pozostaną na zawsze w naszej pamięci!

M. Woźniak

Pamiętamy!