ŚIĘTO MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE

Utworzono dnia 14.03.2024

Dzień 14 marca to Światowy Dzień Liczby PI. Nasze obchody rozpoczęły się od projekcji filmu poświęconego tej niezwykłej liczbie. Ciekawostki matematyczne dotyczące liczby pi przykuły uwagę uczniów.

Następnie przyszedł czas na konkurencje, które rozbudziły kreatywność i intelekt uczestników. Teleturniej "Postaw na Liczbę Pi" był prawdziwym wyzwaniem dla umysłów, wymagającym szybkich obliczeń, spostrzegawczości i logicznego myślenia. Wykreślanka z liczbą pi przyniosła wiele radości i satysfakcji, gdy uczniowie starali się odnaleźć ukryte słowa z cząstką pi. Zainteresowaniem cieszyła się również kolorowanka z motywem pizzy, nawiązująca do kształtu i symboliki liczby pi. Uczestnicy mieli okazję wykazać się artystycznym talentem, nadając kolorowym obrazkom własny charakter i wyrazistość.

Obchody Światowego Dnia Liczby Pi były nie tylko okazją do zabawy i rozrywki, ale także do pogłębienia wiedzy matematycznej i budowania więzi społecznościowej w duchu nauki i pasji.

ŚWIĘTO MATEMATYKI

Utworzono dnia 14.03.2024, 13:15