Święto matematyki

Utworzono dnia 17.03.2019

14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Święto Matematyki. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęliśmy dużo wcześniej poprzez udział w różnych projektach. Wszyscy uczniowie klas IV - VIII  i III gimnazjum tworzyli modele czworościanów foremnych, z których powstała Piramida Sierpińskiego. Bryłę można podziwiać na wystawie obok  wejścia do sekretariatu.  Przygotowano plakaty i rymowanki, które pomagają w zapamiętaniu różnych wiadomości matematycznych. Każda klasa wylosowała wielokąt, który miała zaprezentować poprzez odpowiednie ustawienie wszystkich uczniów klasy. Prezentacja figur miała miejsce w Dniu Liczby Pi. Można było wówczas porównać układ, której klasy jest najbliżej oryginalnego wielokąta. W ramach Święta Matematyki na sali gimnastycznej odbyły się zawody matematyczne, w których uczniowie nie tylko wykazali się wiedzą ale również świetnie się bawili.Wsród konkurencji znalazło się układanie tangramu,  tworzenie wyrazów z cząstką "pi", czy też zapamiętywanie na czas jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. W tej konkurencji zwyciężyła uczennica klasy siódmej Natalia Sitko, która zapamiętała 24 cyfry po przecinku w trzy minuty.Uczniowie rozwiązywali krótkie działania, których wynik pozwalał poznać najsławniejszych matematyków polskich. W rozgrywkach zwyciężyła klasa VI. Drugie miejsce zajęła klasa VII, a trzecie klasa V.Nagrodą były długopisy z logo naszej szkoły i liczbą Pi oraz słodycze.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Nauczycielki matematyki